O projekcie

Realizacja projektu zakładała stworzenie portalu internetowego, w którym dostępne będą podstawowe informacje dotyczące przeszłości obszaru Leszna i najbliższej okolicy, począwszy od czasów pradziejowych do XX w (kończąc na roku 1945). Z uwagi na niesprecyzowane pojęcie tzw. ziemi leszczyńskiej postanowiliśmy skupić się na obszarze Leszna, poświęcając również uwagę najbliższym miejscowościom, których historia ma nieraz bezpośredni związek z historią Leszna: Święciechowie, Osiecznej, Rydzynie. 

Na wstępie realizacji zadania powołaliśmy podstawowy zespół, który odpowiedzialny był za stronę merytoryczną portalu. Zaprosiliśmy również do współpracy osoby zajmujące się historią zawodowo oraz hobbystycznie. Część techniczną portalu wykonała prywatna firma. Ponadto, podczas realizacji projektu, wsparło nas bezinteresownie kilka osób, które udostępniły nam swoje materiały jak również opracowania tematyczne, za co bardzo dziękujemy. Wszystkie osoby, które brały udział w tworzeniu portalu wymienione są w porządku alfabetycznym w zakładce zespół. W tym miejscu informujemy, że podczas realizacji projektu dołożyliśmy wszelkich starań aby zamieszczać materiały naszego autorstwa lub za zgodą autorów, jednakże informujemy, że jeżeli zamieściliśmy czyjeś materiały naruszając prawa autorskie (co zrobiliśmy nieświadomie) prosimy o natychmiastowy kontakt w celu ich usunięcia.

Pragniemy zauważyć, że wykonany przez nas portal, skonstruowany jest min. w zakresie tzw. sposobu zarządzenia treścią w taki sposób, żeby istniała możliwość łatwego i szybkiego poszerzania jego zawartości w poszczególnych okresach oraz zakładkach. W związku z tym informujemy, a jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych i zainteresowanych przeszłością naszego miasta oraz pobliskich miejscowości, do wspólnej pracy przy rozwoju portalu. Jeśli, ktoś z państwa chciałby zamieścić lub udostępnić posiadane praz siebie informacje, zdjęcia, filmy opracowania, linki lub w jakikolwiek inny sposób chciałby z nami współpracować, prosimy o kontakt – zakładka kontakt. W planach mamy również uruchomienie forum tematycznego, jednakże musimy zaznaczyć, że ta kwestia zależy od odzewu i zapotrzebowania społecznego.

Zdajemy sobie sprawę, że przeszłość miasta Leszna oraz okolicy posiada szerokie spektrum tematyczne, a wiele zagadnień z nim związanych nie jest jak do tej pory wyjaśnionych oraz odkrytych. W związku z czym mamy nadzieję, że niniejszy portal będzie rozwijał się w taki sposób, aby w przyszłości stać się również bazą, w której zawarte zostaną informacje oraz materiały mające charakter naukowy. 

Na koniec chcemy podziękować wszystkim osobom i instytucjom, które w sposób bezpośredni oraz pośredni wspierały i pomagały nam zrealizować niniejszy projekt. Specjalne podziękowania chcemy złożyć najbliższym i naszym rodzinom. Chcemy zaznaczyć, że bez pomocy tych osób, nie byłoby możliwości aby wykonać ten portal w tak krótkim czasie, jaki formalnie został na to przeznaczony.

 


                                                                                                          Stowarzyszenie "Działajmy Dla Leszna"

StowarzyszenieDDL - nasz kanał na YouTube

wejdz na nasz kanał